a ve školním roce 2017/2018 podle ročního projektu
„Námořnický rok“.

Co nás čeká v jarních dnech.....

• 14.-18.5. – „Máme rádi zvířátka“ – týden domácích a hospodářských zvířátek + jejich mláďátek
  • 16.5. v 10,00 focení tříd + tablo předškoláků
  • 18.5. – VELKÁ VÝPRAVA NA STATEK
  • 21.-25.5. – „Ostrov exotických zvířat“
  • 21.5. rodičovská schůzka od 15,30 h
  • 22.5. firma Prima Vizus provede oční vyšetření dětí

--------------------------------------------------------------------------------------------

16.5. v 10,00 proběhne v MŠ focení tříd + předškoláci  na tablo

21.5. se koná rodičovská schůzka v MŠ od 15,30 h.

HURÁ !!!!!!

Naše MŠ postoupila na celorepublikovou přehlídku MŠ "Mateřinka 2018" do Nymburka

a 4.května nás bude 18 dětí reprezentovat s pásmem "Hračkářství Sloupno"

22.5. navštíví naší MŠ firma PRIMA VIZUS a provede depistáž

a kontrolu zraku u dětí. Kdo má zájem - zapište se prosím v MŠ.

• Malé děti - pyžamko, holínky, bačkory - pevné (ne pantofle), náhradní věci na převlečení

Oslavy Dne dětí - 3.6. od 14,00 h

"Motorkářský den" - na sportovním areálu

jiště jste v médiích zaznamenali změnu v předškolním vzdělávání. Jedná se o povinný rok před zahájením školní docházky. Děti, které dovršily 5 let a jsou ve školním roce 2017/2018 poslední rok v MŠ mají docházku do MŠ povinnou. Pokud nebude dítě v MŠ mají rodiče povinnost ho omlouvat formou OMLUVNÉHO LISTU (bližší informace u třídních učitelek).

Nabídka nadstandardních aktivit

Péče o děti talentované

(tyto aktivity jsou součástí ŠVP a jsou bezplatné)

Flétnička

Vede p.uč. Lucie Frýdová

Speciální program pro zdravotně oslabené děti, při kterém se mimo dechových cvičení naučí zahrát základní tóny a nejjednodušší písničky (vhodné pro 5–6 leté děti).

Rošťáci

Vede p. uč. Jana Barešová

Anglický jazyk

Vede p. uč. Romana Sýkorová

Vhodné pro 4–6 leté děti. Výuka probíhá formou hry, pomocí konkrétních hraček, obrázkových knížek, pexes, děti se učí slova a pojmy z různých oblastí např. čísla, barvy, rodina, doprava, zelenina, ovoce, nábytek, zvířata apod. Po dostatečné zásobě slovíček se snažíme vytvářet jednoduché věty a spojení. Ve výuce nechybí ani písně, básně, říkadla, pohybové hry.

Logopedie

Vede p. řed. Ilona Tauchmanová

Péče o nápravu vadné výslovnosti se na naší MŠ týká především prevence. Ve všech odděleních se denně provádí preventivní jazykové chvilky, které jsou zaměřené na rozvoj správného dýchání, cvičí se gymnastika (pohybovost) mluvidel, provádí se artikulační cvičení všech hlásek dle věku dětí, které se pak procvičují na říkadlech, hybnost jazyka, rozvojí se slovní zásoba.

Individuální logopedickou péči věnujeme dětem na žádost rodičů a po dohodě s klinickými logopedy. V případě individuální logopedické péče vyžadujeme úzkou spolupráci s rodiči dítěte.

Šikulové - výtvarné a pracovní činnosti

Vede: p. uč. Monika Vaníčková a Jaroslava Macháčková

Tato aktivita umožňuje rozvíjet talent dětem se zájmem o umělecké činnosti. Přirozeným a rozmanitým způsobem rozvjíjí jejich praktické dovednosti, tvořivé schopnosti a fantazii. Zahrnuje nejen kreslení a malování, ale i řadu dalších uměleckých technik. Děti se se svými výrobky podílí na výzdobě společných prostor školy, účastní se řady soutěží.

Relaxace - míčkový bazén

Všechny děti z MŠ mohou využívat vynikajícího relaxačního a zároveň stimulačního masážního bazénu v tělocvičně MŠ.

Většinou bude využíván denně po ranním cvičení dětí v tělocvičně. Dále nabízíme relaxační techniky MÍČKOVÁNÍ – pod vedením vyškolených lektorů.

Judo

Tato chlapci i dětčaty velmi oblíbená aktivita je pod vedením trenéra Juda z Nového Bydžova p. Hnáta. Zahrnuje tělesnou přípravu, dobrou kondici a rozvoj tělesné zdatnosti. Tato aktivita probíhá v odpoledních hodinách na žádost a se souhlasem rodičů.

Zvlhčování vzduchu, inhalace

Dle potřeby dětí a zájmů rodičů je možné využívat v některé ze tříd zvlhčovače vzduchu (zejména v zimním období a u dětí s alergií) a u všech dětí s akutními problémy horních cest dýchacích využívat inhalátor - zajišťuje p. uč. Macháčková