a ve školním roce 2017/2018 podle ročního projektu
„Námořnický rok“.

Vážení rodiče - moooooc děkujeme za krásné dárky

a přejeme hlavně pevné zdraví, krásné prázdniny a hodně úsměvů......

D Ě K U J E M E !!!!!!!!

--------------------------------------------------------------------------------------------

Na místním zámku bude přes prázdniny probíhat výstava

výtvarných prací dětí z okolních škol a školek. "Soutěž o zámecký klíč"

Naše školka se také zúčastní výstavy - PŘIJĎTE SE PODÍVAT !!!!!!!

Vážení rodiče, nabízíme možnost objednat si fotografie

z Mateřinky v Nymburce. Ukázky jsou vystaveny v MŠ.

Napište prosím jméno dítěte, číslo fotky a uhraďte 35,- Kč za 1 kus.

Fotky si vyzvednete v září. Děkujeme

Školáci, kteří končí k 30.6. - přeplatky za obědy jim budou vráceny

v průběhu prázdnin na účty.

Uzavření MŠ o letních prázdninách !!!!

MŠ uzavřena od 16.7. do 17.8. 2018

Provoz MŠ bude pouze na 1. třídu - v Koťatech - bude probíhat malování + rekonstrukce.

• Malé děti - pyžamko, holínky, bačkory - pevné (ne pantofle), náhradní věci na převlečení

jiště jste v médiích zaznamenali změnu v předškolním vzdělávání. Jedná se o povinný rok před zahájením školní docházky. Děti, které dovršily 5 let a jsou ve školním roce 2017/2018 poslední rok v MŠ mají docházku do MŠ povinnou. Pokud nebude dítě v MŠ mají rodiče povinnost ho omlouvat formou OMLUVNÉHO LISTU (bližší informace u třídních učitelek).

Nabídka nadstandardních aktivit

Péče o děti talentované

(tyto aktivity jsou součástí ŠVP a jsou bezplatné)

Flétnička

Vede p.uč. Lucie Frýdová

Speciální program pro zdravotně oslabené děti, při kterém se mimo dechových cvičení naučí zahrát základní tóny a nejjednodušší písničky (vhodné pro 5–6 leté děti).

Rošťáci

Vede p. uč. Jana Barešová

Anglický jazyk

Vede p. uč. Romana Sýkorová

Vhodné pro 4–6 leté děti. Výuka probíhá formou hry, pomocí konkrétních hraček, obrázkových knížek, pexes, děti se učí slova a pojmy z různých oblastí např. čísla, barvy, rodina, doprava, zelenina, ovoce, nábytek, zvířata apod. Po dostatečné zásobě slovíček se snažíme vytvářet jednoduché věty a spojení. Ve výuce nechybí ani písně, básně, říkadla, pohybové hry.

Logopedie

Vede p. řed. Ilona Tauchmanová

Péče o nápravu vadné výslovnosti se na naší MŠ týká především prevence. Ve všech odděleních se denně provádí preventivní jazykové chvilky, které jsou zaměřené na rozvoj správného dýchání, cvičí se gymnastika (pohybovost) mluvidel, provádí se artikulační cvičení všech hlásek dle věku dětí, které se pak procvičují na říkadlech, hybnost jazyka, rozvojí se slovní zásoba.

Individuální logopedickou péči věnujeme dětem na žádost rodičů a po dohodě s klinickými logopedy. V případě individuální logopedické péče vyžadujeme úzkou spolupráci s rodiči dítěte.

Šikulové - výtvarné a pracovní činnosti

Vede: p. uč. Monika Vaníčková a Jaroslava Macháčková

Tato aktivita umožňuje rozvíjet talent dětem se zájmem o umělecké činnosti. Přirozeným a rozmanitým způsobem rozvjíjí jejich praktické dovednosti, tvořivé schopnosti a fantazii. Zahrnuje nejen kreslení a malování, ale i řadu dalších uměleckých technik. Děti se se svými výrobky podílí na výzdobě společných prostor školy, účastní se řady soutěží.

Relaxace - míčkový bazén

Všechny děti z MŠ mohou využívat vynikajícího relaxačního a zároveň stimulačního masážního bazénu v tělocvičně MŠ.

Většinou bude využíván denně po ranním cvičení dětí v tělocvičně. Dále nabízíme relaxační techniky MÍČKOVÁNÍ – pod vedením vyškolených lektorů.

Judo

Tato chlapci i dětčaty velmi oblíbená aktivita je pod vedením trenéra Juda z Nového Bydžova p. Hnáta. Zahrnuje tělesnou přípravu, dobrou kondici a rozvoj tělesné zdatnosti. Tato aktivita probíhá v odpoledních hodinách na žádost a se souhlasem rodičů.

Zvlhčování vzduchu, inhalace

Dle potřeby dětí a zájmů rodičů je možné využívat v některé ze tříd zvlhčovače vzduchu (zejména v zimním období a u dětí s alergií) a u všech dětí s akutními problémy horních cest dýchacích využívat inhalátor - zajišťuje p. uč. Macháčková