a ve školním roce 2017/2018 podle ročního projektu
„Námořnický rok“.

Co nás čeká v jarních dnech.....

• 14.-18.5. – „Máme rádi zvířátka“ – týden domácích a hospodářských zvířátek + jejich mláďátek
  • 16.5. v 10,00 focení tříd + tablo předškoláků
  • 18.5. – VELKÁ VÝPRAVA NA STATEK
  • 21.-25.5. – „Ostrov exotických zvířat“
  • 21.5. rodičovská schůzka od 15,30 h
  • 22.5. firma Prima Vizus provede oční vyšetření dětí

--------------------------------------------------------------------------------------------

16.5. v 10,00 proběhne v MŠ focení tříd + předškoláci  na tablo

21.5. se koná rodičovská schůzka v MŠ od 15,30 h.

HURÁ !!!!!!

Naše MŠ postoupila na celorepublikovou přehlídku MŠ "Mateřinka 2018" do Nymburka

a 4.května nás bude 18 dětí reprezentovat s pásmem "Hračkářství Sloupno"

22.5. navštíví naší MŠ firma PRIMA VIZUS a provede depistáž

a kontrolu zraku u dětí. Kdo má zájem - zapište se prosím v MŠ.

• Malé děti - pyžamko, holínky, bačkory - pevné (ne pantofle), náhradní věci na převlečení

Oslavy Dne dětí - 3.6. od 14,00 h

"Motorkářský den" - na sportovním areálu

jiště jste v médiích zaznamenali změnu v předškolním vzdělávání. Jedná se o povinný rok před zahájením školní docházky. Děti, které dovršily 5 let a jsou ve školním roce 2017/2018 poslední rok v MŠ mají docházku do MŠ povinnou. Pokud nebude dítě v MŠ mají rodiče povinnost ho omlouvat formou OMLUVNÉHO LISTU (bližší informace u třídních učitelek).

Organizace dne v MŠ

Vzhledem k podmínkám školy má každá třída svůj režim dne, ve kterém jsou vytvořeny časové bloky, které respektují možnosti a podmínky školy, střídání tříd v jídelně a tělocvičně, potřeby a zájmy dětí. Denní řády jsou pružné, umožňují všem učitelkám reagovat na aktuální změny či potřeby a přání dětí.

Organizace dne ve školce
6.30–7.30 scházení dětí v I. oddělení – ranní hry
7.30–8.15 ranní hry (didakticky cílené činnosti + individuální péče o děti), rehabilitační a jiná speciálně pedagogická péče, individuální péče o děti se specifickými vzdělávacími potřebami
8.15–8.30 ranní cvičení, jóga, relaxační cvičení v bazéně, míčkování